Veģetatīvās apstrādes ļauj aizsargāt augus no aerogēnām infekcijām (miltrasas, brūnas rūsas, septoriozes un citām plankumainībām, fitoftorozes, cerkosporozes u. c.), uzlabo ražas kvalitāti (lipekļa daudzumu kviešiem, cukurotību cukurbietēm, vitamīnu daudzumu dārzeņos), veicina papildu graudu veidošanos vārpā, noņem stresu pēc apstrādēm ar pesticīdiem, paaugstina augu izturību pret karstumu un sausumu, pastiprina sakņu sekundāro augšanu. Sējumu apsmidzināšana ar ALBIT paātrina augu nobriešanu.
Veģetatīvās apstrādes ir nepieciešamas, lai pastiprinātu un nostiprinātu sēklu kodinātāju efektu uz graudaugu kultūrām, saulgriezēm un liniem. Norādīto kultūru apstrādei veģetācijas laikā ir arī patstāvīga saimnieciskā nozīme, un apstrāde var tikt veikta bez iepriekšējas pirmssējas apstrādes. Cukurbietēm, kukurūzai, prosai, rapsim, dārzeņiem, vīnogām, lopbarības zālei, augļiem un dekoratīvajiem augiem veģetatīvās apstrādes ir svarīgākās. Dažos gadījumos šīs kultūras ir lietderīgi apstrādāt tikai veģetācijas laikā (bez sēklu kodināšanas). Kviešiem lipekļa palielināšanās ir saistīta galvenokārt ar veģetatīvajām apstrādēm.
Lielāko daļu kultūru apsmidzina 1–3 reizes pirmajā veģetācijas daļā (ieskaitot ziedēšanu) no 3–5 lapu stadijas ar 2–3 nedēļu pārtraukumiem. Lauku kultūras parasti apsmidzina 1–2 reizes, dārzus un vīnogulājus – 2–3 reizes veģetācijas laikā. Tiek izmantota 1–2 ml/10 l ALBIT koncentrācija darba šķīdumā (apmēram trešdaļa tējkarotes uz spaini ūdens). Šāds šķīdums var tikt izmantots standarta laistīšanai, sakņu un lapotnes barošanai, pilienveida laistīšanai, kūdras maisījumu un grunts augšņu bagātināšanai, šajos gadījumos ir būtiski, lai ALBIT šķīdums obligāti mitrinātu augu lapas. Visefektīvāk ir ALBIT izmantot par antidotu plānotajās apstrādēs kopā ar ķīmiskajiem pesticīdiem: herbicīdiem, insekticīdiem, fungicīdiem un šķidrajiem mēslojumiem pirmajā veģetācijas daļā. Darba šķīdumu gatavo, kā norādīts pirmssējas apstrādei. Lieto, izmantojot standarta cauruļu vai citus smidzinātājus, lietēšanas iekārtas utt. Apstrādes tiek veiktas rīta vai vakara stundās, kad nav lietus.
Dažiem augiem, lai iegūtu maksimālu efektu, ieteicama nevis viena, bet 2–3 augu apstrādes. Graudaugu kultūras tiek apsmidzinātas ar ALBIT no cerošanas un stiebrošanas līdz ziedēšanas stadijai, cukurbietēm, kad tās izvietojušās rindās, vēlāk atkarībā no herbicīdu lietošanas reglamenta kartupeļiem – vairākas apsmidzināšanas sākot no rindu veidošana stadijas utt. Jo ātrāk ir veikta veģetatīvā apstrāde ar ALBIT, jo tā ir efektīvāka. Vislabāko rezultātu sniedz agrīnās apstrādes (cerošanas stadija graudaugiem, 4–6 lapu stadija kukurūzai, „eglītes” stadija liniem utt.). Otrajai (vēlākai) apstrādei efekts, apsmidzinot ar ALBIT, vairumā gadījumu ir sliktāks nekā pirmajai. Cukurbietēm augsta efektivitāte ir apstrādes veģetācijas vidū.
Lai aizsargātu augus no slimībām, ALBIT jālieto kopā ar ķīmiskajiem fungicīdiem. Ja nav aerogēno slimību epifitotiskās attīstības (izplatība < 30%), kopā ar ALBIT var izmantot mazākās fungicīdu lietojumu devas, kas nodrošina izdevumu samazināšanos par 20–45%, saglabājot iedarbību. Dārzu un vīnogulāju, dārzeņu un kartupeļu apstrādēs fungicīdu izmantošanas samazināšanu var panākt, aizvietojot daļu no plānotajām fungicīdu apstrādēm ar ALBIT apstrādēm.
Efektīva ir kopēja ALBIT un herbicīdu izmantošana graudaugiem, cukurbietēm, saulgriezēm, sojas, liniem u. c. kultūrām. ALBIT noņems herbicīdu stresu no kultūraugiem, kas ļauj palielināt ražīgumu par 16,6%. Apstrādājot augus ar herbicīdiem, tie kļūst uzņēmīgāki pret aerogēnām infekcijām, bet apvienošana ar ALBIT neitralizē šo efektu, imunizē augus, kā rezultātā vairs nav nepieciešamas turpmākās fungicīdu apstrādes. Lai likvidētu herbicīdu pārdozēšanas sekas (piemēram, liniem, sojai, cukurbietēm), iedarbīga ir apsmidzināšana ar ALBIT 1–5 dienas pēc apstrādes ar herbicīdiem.
Ieteicama ir ALBIT lietošana ar insekticīdiem pret lapu alotājmušām, sarkankakla labības lapgrauzi, laputīm, smecerniekiem, jostainajām zāģlapsenēm, Kolorado vabolēm un citiem kaitēkļiem. Antidota iedarbības dēļ ražīgums izmantojot ALBIT + insekticīdu, palielinās vidēji par 8–32% (rapsim līdz 93%), un tas ir augstāks, nekā izmantojot tīru insekticīdu, lipekļa saturs kviešu apstrādē palielinās par 1,2–4,6%.
ALBIT kā antidots ir efektīvs kopā ar lapotnes barošanu ar slāpekļa minerālmēsliem (karbamīdu, amonija salpetri) un kompleksajiem mikroelementu mēslojumiem.