ALBIT – fungicīds ar unikālu imunizācijas darbības mehānismu. ALBIT lauksaimniecības kultūrām rada aizsardzības efektu, aizkavējot plašu galveno slimību ierosinātāju loku. ALBIT nav tiešu biocīdu darbību, tas ir, ALBIT nav inde, kas tiešā veidā nogalina augu slimību patogēnus – ierosinātājus. ALBIT kā fungicīds pastiprina auga imunitāti, tā dabisko spēju pretoties slimībām. Tādēļ lauka izmēģinājumos vairāk nekā 15 gadu laikā nav konstatēti pret preparātu rezistenti fitopatogēni.
ALBIT spēja aizsargāt augus no slimībām ir apstiprināta daudzgadējos valsts reģistrācijas sistēmas izmēģinājumos, lai reģistrētu preparātu kā fungicīdu. ALBIT var lietot ne tikai par antidotu, bet arī kā fungicīdu.
Tā kā ALBIT stiprina augu dabiskos aizsardzības mehānismus, tas ir plaša spektra sistēmas fungicīds. Iedarbības mehānisma (imunizācijas) dēļ preparātam ir spilgti izteikts profilaktiskais un vājš ārstējošais efekts, un tam nav izskaujošas darbības. ALBIT ir ceturtās paaudzes fungicīds.
ALBIT samazina augos inficēšanos ar daudzām saslimstībām: sakņu puvēm, miltrasu, lapu, stiebru plankumainībām, brūno rūsu, fuzariozi, septoriozi, antraknozi, fitoftorozi, fomozi, balto un pelēko puvi, bakteriozēm utt.
ALBIT bioloģiskā efektivitāte pret augu slimībām ir vidēji 40–80%. Vislielākā ALBIT efektivitāte ir pret graudaugu un pākšaugu kultūrām, cukurbiešu, saulespuķu, vīnogu un linu slimībām. Pret šo augu slimībām ALBIT bioloģiskā efektivitāte var sasniegt 90–100%, kas biopreparātiem ir augsts rādītājs.
Vairumā gadījumu vislabākais aizsardzības efekts tiek panākts, apvienojot pirmssējas un veģetācijas apstrādes ar ALBIT, tas ir, veicot visus aizsardzības pasākumus, kuru iesaka preparāta lietošanas ieteikumi. Jo agrāk sākts lietot ALBIT, jo lielāka ir tā augšanas stimulējošā iedarbība un aizsardzības efektivitāte. Lai panāktu stabilu aizsardzības efektu, ALBIT preparāts jālieto, pirms ir parādījušās pirmās ārējās saslimstības pazīmes, lai pilnībā imunizētu augus.