Albit
  • Augu noturības palielināšana pret sausumu un citiem stresa veidiem
  • imunitātes paaugstināšana
  • ražas palielināšana

Lietošana kopā ar citiem biopreparātiem un augšanas regulatoriem


ALBIT ir savienojams maisījumos ar citiem biopreparātiem un augšanas regulatoriem. Visos līdz šim veiktajos lauka izmēģinājumos apstrādes ar šādiem maisījumiem parādījušas ticamu pozitīvu efektu. Savienojumi atkarībā no preparāta var uzrādīt gan sinerģismu (savstarpēji pastiprinošu), gan savstarpēju aktivitātes samazināšanu. Pēc efektivitātes ALBIT savienojumus ar biopreparātiem un augšanas regulatoriem var iedalīt divās grupās.

Pie pirmās pieder preparāti, kas kopā ar ALBIT rada sinerģismu. Pārsvarā tie ir humāti. Humāti ir visai poligēna grupa, to sastāvs un iedarbība būtiski atkarīga no to ražošanas veida, tāpēc ALBIT dažādi reaģē uz savienošanu ar dažādiem humātiem. Savienojumu ar ALBIT efektivitāte aug progresīvi:

nātrija humāti ->kālija humāti ->lignohumāts.

Tā kā mūsu valstī Lignohumāts ir reģistrēts kā agroķimikālija, sīkāk par lietošanu kopā ar ALBIT var lasīt sadaļā „Apvienošana ar minerālmēsliem”.


ALBIT pievienošana izmēģinājumos veģetatīvajai apstrādei visiem humātu paveidiem (kālija humātam, kālija un nātrija lignohumātiem, hidrohumātiem, kūdras oksidātam) salīdzinājumā ar tīru humātu lietošanu veicināja ražas pieaugumu par 0,9–2,5 cnt/ha (kontroles ražā 30 cnt/ha).

Saulgriezēm vislielākais ALBIT efekts parādījās vai nu sēklu apstrādē, vai pie apsmidzināšanas veģetācijas sākumā. No otras puses, kā parādīja izmēģinājumi Rostovas apgabala Šahtinas rajonā (2005), humāti dod izteiktu augšanas stimulācijas efektu, ja tiek izmantoti veģetācijas otrajā daļā. Tāpēc maksimāla efekta iegūšanai konkrētajai kultūrai optimāli būtu šādu preparātu apvienošana: pirmssējas apstrāde ar ALBIT (iespējama apvienošana, apsmidzinot 4–7 īsto lapu stadijā) + apstrāde ar humātiem otrajā veģetācijas daļā.

Bez humātiem efektivitāti ir uzrādījuši ALBIT savienojumi ar Imunocitofitu, Hitozānu, Krezacīnu. Visi nosauktie ir šauras iedarbības preparāti, kam ir skaidri izvirzīts, konkrēts darbības mērķis, bet plaša spektra augšanas stimulators ALBIT var, pirmkārt, „nodrošināt” preparātus, ja tie „netrāpa mērķī”, otrkārt, pastiprināt efektu, jo lietots citiem mērķiem.


Pie otras grupas pieder biopreparāti, kuru apvienošana ar ALBIT ir mazefektīva. Parasti tas ir saistīts ar to, ka ALBIT satur līdzīgus komponentus, un to papildu lietojums nepastiprina iedarbību.

Piemēram, ALBIT slikti savienojas ar Silku, Novosilu, Biosilu, Terpenolu un citiem līdzīgiem triterpēnskābes bāzes preparātiem. Tā kā ALBIT sastāvā jau ir šīs vielas, to pārmērīga lietošana samazina efektu.

ALBIT apvienošana ar biopreparātiem, kuros ir dzīvie mikroorganismi (Pseudomonas fluorescens, Trichoderma lignorum, Pseudomonas aureofaciens, Bacillus subtilis), arī parasti nedod nekādu efektu. Mikroorganismi šo preparātu sastāvā izmanto ALBIT kā viegli iegūstamu substrātu augšanai tā vietā, lai izmantotu grūti iegūstamās augsnes barības vielas, augu izcelsmes eksudātus vai patogēnos mikroorganismus (hiperparazītisms). Rezultātā ALBIT efektivitāte mazinās.