ALBIT labi sader ar insekticīdiem, būtiski samazinot šī ķīmiskā preparāta stresa efektu uz augiem.
Par insekticīdiem sauc preparātus, kas paredzēti cīņai ar kukaiņiem – lauksaimniecības augu kaitēkļiem.
Līdzīgi kā fungicīdi un herbicīdi, arī insekticīdi var dot būtisku stresa efektu uz augu, kas izpaužas kā ražas un tās kvalitātes samazināšanās. Piemēram, 2010. gadā klopiralīda bāzes insekticīdu izmantošana rapsim „Ratņik” Tatarstānas Republikā, izraisīja lapu apdegumus, nodzeltēšanu un nekrozes, būtisku augšanas aizturi. Pēc ALBIT lietošanas stresa efekts tika noņemts.
Šobrīd nav novēroti ALBIT nesavienojamības vai efektivitātes samazināšanās gadījumi, lietojot tp kopā ar insekticīdiem.
Pēdēja laikā aizvien lielāku kaitējumu graudaugu sējumiem nodara kaitēkļi. Viņu radītais kaitējums neaprobežojas tikai ar netiešu mehānisku augu bojāšanu. Kukaiņi, kas bojā augu virsmas, laputis un melnā stiebrmuša, ir arī augu vīrusu pārnēsātāji. Izteikti tas bija redzams 2005. gada veģetācijas sezonā, kad daudzos Eiropas daļas reģionos saimniecības bija spiestas pirmo reizi izmantot insekticīdus ražas aizsardzībai.
Zināms, ka insekticīdu izmantošana pret labības vairogblakti aptur augu augšanu, fotosintēzes produktu pārnešanu, samazina lipekļa uzkrāšanu graudos, pazemina ražas kvalitāti. Insekticīdu apvienošana ar ALBIT neitralizē šo efektu, palielinot lipekļa daudzumu ražā par 1,2–4,6% salīdzinājumā ar tīra insekticīda lietošanu.
Lietojot ALBIT kopā ar tiametoksama bāzes insekticīdu (pret Kolorado vabolēm), tā efektivitāte pret kaitēkļiem nesamazinājās, un tas ir ļoti būtiski preparāta izmantošanā kartupeļu aizsardzībai pret kaitīgiem organismiem. Tieši pretēji, ALBIT lietošana kopā ar insekticīdiem palielināja to kopējo efektu, noņemot toksisko iedarbību uz augiem. Ražas pieaugums, lietojot insekticīdu, bija 10,6%, bet, lietojot insekticīdu kopā ar ALBIT, – 18,5%.
Labus rezultātus dod ALBIT lietošana kopā ar preparātiem pret laputīm un citiem sūcošiem kukaiņiem. Ķīmiskie preparāti iznīcina kukaiņus, bet ALBIT imunizē augu pret slimību kompleksu, kuras pārnēsā sūcošie kaitēkļi.
Kā parādīja 2005. un 2006. gadā veiktie izmēģinājumi, vislabākā iedarbība ALBIT lietošanai ar insekticīdiem ir uz rapsi. Insekticīdi ar aktīvajām vielām alfa-cipermertrīnu, deltrametrīnu un beta-cipermetrīnu tika lietoti ziemas un vasaras rapsim no dīgsta līdz ziedēšanas stadijai, lai cīnītos ar krustziežu (rapša) blaktīm, rapša smecerniekiem, rapša zāģlapsenēm, rapša lapgraužiem, kāpostu balteņiem, kāpostu pūcītēm, rapša stublāju spradžiem. ALBIT pievienošana insekticīdiem nemazināja preparāta efektivitāti pret kaitēkļiem, toties būtiski palielināja sēklu ražību un eļļas iznākumu no hektāra.
ALBIT pievienošana insekticīdiem var palielināt ražīgumu graudaugiem, rapsim, kartupeļiem, dārzeņiem un citām kultūrām vidēji par 36,1% salīdzinājumā ar tīra insekticīda apstrādēm.